O mnie 2019-06-27T22:59:59+00:00

Mgr Małgorzata Kress

Witam serdecznie, jestem psychoterapeutą systemowym, psychologiem rodzinnym, pedagogiem, mediatorem rodzinnym. Prezesem Fundacji Indygo, przez którą prowadzony jest m.in. Gabinet Psychoterapii Systemowej.

Ukończyłam całościowe 4 – letnie szkolenie z zakresu psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Obecnie jestem na drodze do uzyskania certyfikatu Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie zawodowe zdobyłam w licznych ośrodkach terapeutycznych pracując m.in. w Ośrodku Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania „Dąbrówka” w Gliwicach, w Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks, w Poradniach Psychologiczno – Pedagogicznych w Gliwicach, w Poradni Rodzinnej, w Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku oraz w kilkuletniej  pracy terapeutycznej z dziećmi, młodzieżą jak i z całą rodziną. Specjalizuję się w psychoterapii indywidualnej, par oraz rodzin. Obecnie jestem w trakcie kolejnej specjalizacji z psychoterapii dzieci i młodzieży.

Moje zainteresowania są wokół tematyki rodzinnej. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów. Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach z zakresu psychoterapii. Pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizierów.