Zapraszam do udziału w naborze do grup terapeutycznych

Grupa terapeutyczna półotwarta dla osób dorosłych

Co to jest grupa terapeutyczna?

Jest to grupa około 12 osób, prowadzona przez 2 psychoterapeutów spotykająca się systematycznie w celu leczenia.  Atmosfera zaufania, wsparcia i zrozumienia jest bardzo ważna, ale nie jest celem, lecz środkiem do podjęcia zmiany i procesu zdrowienia. Grupy są „półotwarte” to znaczy, że nowa osoba dołącza do grupy na miejsce pacjenta kończącego terapię.

Pacjenci znajdujący się w grupie to zarówno kobiety jak mężczyźni w wieku około 20-55 lat. Grupa terapeutyczna kierowana jest do osób z depresją, lękami. Choroby te mają podłoże emocjonalne i mogą być objęte oddziaływaniem psychoterapii w jednej grupie terapeutycznej.

Członkowie grupy i terapeuci uczestniczą w spotkaniach siedząc w kręgu, co podkreśla ważność wszystkich miejsc i osób współtworzących.

Czas trwania terapii: od stycznia do końca czerwca 2018,  1 raz w tygodniu po 2 godziny. Po pierwszej sesji jest 15 min przerwy.

Koszt uczestnictwa w sesji psychoterapii grupowej (120 min.) od osoby wynosi 100 zł.

Wejście do grupy poprzedza konsultacja z psychoterapeutą (60 min.) – koszt 80 zł.

Więcej szczegółów oraz zapisy: gabinet@terapiasystemowa.com.pl

Grupa rozwojowa dla rodziców

To  grupa 12 osób, podczas której jest możliwość rozmawiania o bieżących problemach rodzicielskich, przyglądania się im i szukania dobrych rozwiązań. W trakcie spotkań będziemy też uczyć się nazywać emocje (swoje i dzieci) oraz będziemy zdobywali wiedzę o sobie samych. Grupa rozwojowa dla rodziców ma charakter grupy wsparcia. W trakcie spotkań będą zapraszani różni specjaliści w zależności od potrzeb rodziców m.in. logopeda, pedagog, terapeuci itp. Grupę będą prowadzić psychoterapeuta oraz psycholog dziecięcy.

Czas trwania: spotkania rozpoczną się od stycznia i trwać będą do końca czerwca 2018 r., co dwa tygodnie po 1,5 godziny.

Koszt uczestnictwa w pojedynczym spotkaniu grupy rozwojowej wynosi 60 zł od osoby.

Więcej szczegółów oraz zapisy: gabinet@terapiasystemowa.com.pl

2019-02-08T14:07:55+00:00 21 marca 2018|